Podle dnešního usnesení Vlády ČR se budou dále uvolňovat pravidla ohledně počtu osob na bohoslužbách. Od 11. května bude možné slavit mše svaté s počtem 100 účastníků. Vláda také mimořádně povolila účast 60 osob na mši v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha k 75. výročí Pražského povstání, která se bude se konat 5. května, tedy ještě před platností tohoto opatření.

Vládní usnesení ze dne 27. dubna 2020, které povoluje do 11. května 15 účastníků na bohoslužbě, zůstává do té doby v platnosti. Od 11. května nové vládní ustanovení z 30. dubna určuje, že počet účastníků bohoslužeb za stejných podmínek se zvýší na 100 osob.

Mezi účastníky bohoslužeb se nepočítají ti, kteří vykonávají povolání: celebrující, asistující, kostelník, zvoník, apod., toto rozhodnutí o nezapočítávání se hlavních vedoucích bohoslužby platí od 12. března 2020, jak sdělil od počátku prof. Roman Prymula.

Vládní usnesení ze 30. dubna podepsané premiérem vlády Ing. Andrejem Babišem zavazuje všechny veřejné bohoslužby tak, že není v síle nikoho dalšího, aby tato pravidla zpřísňoval a měnil.

Dominik kardinál Duka OP
arcibiskup pražský a primas český

V případě zájmu můžete také navštívit on-line přenosy z ostatních farností a diecezí zde:

Aktuality z olomoucké arcidiecéze zde:

- nošení roušek
- duchovní a psychoterapeutická pomoc po telefonu
- slovo ke krizovému opatření vlády
- přímé přenosy bohoslužeb
- nákupy pro seniory, charita, dobrovolnictví
- modlitba arcibiskupa Jana
- aj.

Vzhledem ke stávající situaci kolem koronaviru a vyhlášené karantény bychom Vám chtěli připomenout důležité odkazy a telefonní čísla, na které se můžete v případě potřeby obrátit.

Informační linky

• Ministerstvo zdravotnictví: 1212
  • Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje: 585 719 719 (denně od 9:00 do 19:00 hodin do odvolání)
  • Linka psychosociální pomoci a podpory pro občany Litovle, Uničova a Červenky: 950 770 604